Комментарии
У 1578 р. в селі згадується парафіяльна церква. Існуюча збудована у 1875 р. коштом громад сіл Жабче (стара назва Мурованого - моя прим.) і Безуєва, на місці давнішої дерев'яної церкви з 1775 року (шематизм 1879 р. подає дату 1756 рік). По вибудуванні нової стару церкву з дзвінницею на притворі розібрали. У 1945 р. українців виселили, а церкву закрили. Стояла закритою і після повернення мешканців у 1953 р. аж до 1989 р.
Використовувалася на склад зерна та цементу. Відремонтована у 1989 р. Кажуть, що від місця де сьогодні стоїть церква (невеликий горб) почалася забудова села, яке у 2010 р. святкувало 545 років від дня заснування. З 1991 р. і аж до 2005 р. православна громада через різні судові інстанції намагалася відібрати церкву в громади УГКЦ, яку їй офіційно передали ще у 1993 р., але безрезультатно. Проте, на сайт написано, що 27 вересня 2010 року громада УПЦ КП якраз святкувала у дерев'яній церкві престольне свято та її 125 річчя.
Храм стоїть у північній частині Мурованого, на підвищенні лівого берега потоку. Будівля тризрубна, стоїть на бетонному фундаменті, триверха. Вівтар гранчастої форми, з півночі та півдня до нього прибудовані ризниці. Присінку немає, зате над входом у бабинець від заходу влаштований двосхилий дашок на масивних опорах, облицьованих керамічною плиткою. Бічний вхід є у південній стіні бабинця.
До речі, вікна у бабинці вже пластикові. Церква оточена піддашшям, стіни до рівня карнизу даху вертикально шальовані дошками. Будівлю завершують три великі світлові восьмерики оббиті бляхою і накриті банями з ліхтарями та маківками. У східній стіні восьмерика над вівтарем вікно розташоване на незвично низькій висоті. Біля святині збудована мурована стінового типу дзвіниця.
ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.